Сучасний підхід до логістичних операцій трактує склад не як об'єкт, а процес. Ступінь автоматизації цього процесу прямо впливає на точність та якість обслуговування клієнтів. Щоб не втратити аудиторію, компанії критично важливо вжити заходів для забезпечення ефективної роботи складу. Перевіреним рішенням є впровадження WMS системи.
Системи складського управління не є дешевими, що часто відлякує потенційних клієнтів. Проте вартість повністю покривається можливостями, які отримує власник. Вони полягають не тільки в автоматизації та супутніх перевагах, але й в економії витрат.
Впровадження WMS на складі впливає на час виконання конкретних завдань. Чим менше часу затрачено на послідовність логістичних операцій, тим більше завдань можна зробити. А замовники отримають товар вчасно.
Грамотно підібрана та інтегрована система управління ефективніше розподіляє робочі ресурси персоналу. Точний моніторинг площі дає можливість оптимізувати використання площі складу, скоротивши кількість відходів. Контроль цих параметрів спрощує процес зберігання, знижує потенційне псування продукції. Результат – операційні витрати зменшуються, бізнес починає ефективніше працювати на себе.
Загальне завдання логістичних об'єктів є вчасна та точна інвентаризація. Впровадження WMS системи на склад дає таку можливість. Завдяки комплексу управління зменшується час цикл замовлення та покращується якість його виконання.
WMS також дозволяє:
Власник не тільки детальніше знатиме що відбувається на складі, але й зможе відстежувати зміни в режимі реального часу. Ні одне переміщення не пройде повз систему складського управління, яка оснащена різноманітними технологіями контролю (RFID, AIDC, сканування штрих коду та інші). Компанія може краще обслуговувати клієнта, не витрачаючи основний час на другорядні питання, типу інвентаризації.
Оперативне обслуговування вантажів – ключова функція логістики. Автоматизація у вигляді WMS дозволяє швидше ідентифікувати різні багажі, реєструвати їх в єдиній базі без прямої участі людини. Таким чином, впровадження системи виключає будь-які ручні маніпуляції з товаром, звірки та пошуки по базах. Операції виконуються в автоматичному режимі, а персонал отримує відповідні вказівки від ПЗ.
Від ефективності роботи всього складу залежить продуктивність ланцюжка поставок-відвантажень. Впровадження WMS відразу відчується на функціонуванні всього об'єкта. Персонал точно орієнтується в місцях зберігання продукції, пакуванні та зонуванні складу.
В режимі реального часу WMS виконує:
На основі даних ПЗ формує детальну аналітику роботи складу та подає її у зручному для аналізу керівництвом вигляді. Велику роль комплекс відіграє і в плануванні розвитку компанії.
WMS – це складний і відповідальний процес. інтеграція далека від банального встановлення ПЗ на комп'ютери компанії, тому для таких робіт залучають профільних спеціалістів.
Впровадження системи складського управління можна розділити на декілька етапів:
Попередній аналіз проєкту. На даному етапі замовник формує задачі ті цілі інтеграції. Відбувається підбір технологій та обладнання.
Впровадження. Основний етап, під час якого спеціалісти встановлюють та попередньо налаштовують ПЗ. Виконується підключення спеціальних модулів WMS, інтеграція з зовнішніми системами.
Навчання персоналу. Впровадження WMS системи не матиме ефекту без персоналу, який відповідатиме за роботу конкретних модулів. Робітники проходять стажування, вивчають основні принципи роботи з товаром через WMS.
Тестування та запуск ПЗ. Фінальний етап впровадження – здача проєкту в експлуатацію замовнику.
Професійно виконані роботи завжди мають на меті дати клієнту кращий сервіс. Компанії-підрядники здійснюють супровід системи після її запуску, оперативно допомагають персоналу в роботі та оновлюють ПЗ в міру виходу нових версій.
Вартість WMS систем відносно висока, цінова політика залежить від ряду факторів:
вибору WMS рішення: типове, комплексний пакет автоматизації, індивідуальна система;
Аналізуючи ціну впровадження WMS системи на складі слід враховувати вартість додатково обладнання. Сюди належать:
термінали збору інформації, які функціонують в парі з ядром WMS;
Аналіз ціни впровадження WMS на складі також повинен враховувати фактор масштабування (розширення) бізнесу в майбутньому, інтеграції з іншими системами. Важливим є критерій клонування системи на інші склади в межах однієї компанії.
Якщо вам потрібна система обліку складу — замовте індивідуальну консультацію — напишіть нам у формі зворотного звʼязку.
Ми використовуємо файли cookies для поліпшення роботи сайту. Залишаючись на нашому сайті, Ви погоджуєтеся з умовами використання файлів cookies.